Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martenz Cup - Břestek - 8.5.2014

   Tradiční turnaj, v novém místě pořádání, se konal ve státní svátek. Tzv. Den vítězství 8. 5. 2014 na oslavu konce druhé světové války byl skoro vítězný i pro nás. V bodových statistikách za celý den jsme byli nejlepší, ale ve finálové skupině jsme s horším skórem skončili druzí. Malebné prostředí v dědině zvané Břestek umocnilo krásné počasí po celý den.  Sestava: Dohnal Matyáš, Klapka Lukáš, Komišák Adam, Hradečný Marek, Drápal Vít, Kučera Martin, Doležel Dalibor.

Tupesy - TJ FC Kostelec na Hané     1:2

Ve skupině A jsme začali zaskočeně a přes hodně neproměněných šancí jsme utrpěli vítězství.

Střelec: Dohnal, Doležel.

TJ FC Kostelec na Hané - Bzenec     4:0

V dalším zápase se naše koncentrace zlepšovala a bylo to vidět i na výsledku.

Střelec: Doležel 3, Dohnal.

Vlčnov - TJ FC Kostelec na Hané         0:4

Střelci: Dohnal 2, Klapka, Kučera.

TJ FC Kostelec na Hané - Spytihněv     6:0

K postupu ze skupiny z prvního místa stačilo zúčastnit se. Hráči si vyzkoušeli různé kombinace.

Střelci: Doležel 4, Kučera, Komišák.

Finálová skupina

TJ FC Kostelec na Hané - Boršice      5:1

Druhý tým ve skupině B překvapivě nekladl velký odpor a záhy jsme vedli o tři góly. Utkání jsme kontrolovali do samého závěru.

Střelci: Dohnal 2, Klapka, Kučera, Drápal.

Tupesy - TJ FC Kostelec na Hané     1:4

Odvetu jsme si zahráli s týmem pořadatelů, ve které jsme zase vyhráli a mohli se soustředit na nejlepší tým skupin B.

Střelci: Doležel 3, Drápal.

TJ FC Kostelec na Hané – Dolní Němčí    3:3

Náš poslední zápas v turnaji byl v podstatě i finálový zápas celého turnaje. Narazili jsme na velmi šikovný tým, se kterým jsme nemohli hrát otevřenou partii. Zvolená taktika se vyplatila a po centru Kučiho, první branku vstřelil Dalibor. Poté, štiplavou střelou z přímého kopu, vyprášil brankáři rukavice Maty a Dalibor dorážkou skóroval podruhé. Bohužel naše obraná hra byla velmi laxní a po nedůrazném hraní jsme o náskok přišli a soupeř utkání dokonce otočil. V závěru se nám podařilo ještě vstřelit branku, ale remíza stačila soupeř,i z důvodu lepšího skóre.

Střelci: Doležel 2, vlastní.

   Turnaj měl zvláštní herní systém a specifika v herních pravidlech jinde nevídaná, ale po stránce organizační byl velmi pěkný.

   Na naši hře mě příjemně překvapilo využití nového herního prvku, kterému se věnujeme na tréninku, ale považuji ho za náročnější. Jedná se o zakončení po kopu ze standardní situace. Ať už nohou či hlavou padla z těchto situací skoro více jak třetina gólů. Zaměřit se musíme na důraznější a cílenější obrannou hru.

   Jako třešnička na dortu bylo vyhlášení Dalibora Doležela nejlepším střelcem, ale hlavně nejužitečnějším hráčem turnaje. Když vezmeme v úvahu, že tuto kategorii volili trenéři všech deseti týmů, tak je to příjemný, ale zasloužený úspěch. Skoro 100% účast na tréninku a maximální nasazení při každé herní činnosti, se dříve nebo později museli projevit nadstandardním výkonem. Jen tak dále!